Известната водеща Лора Крумова показа груби пропуски по история на

...
Известната водеща Лора Крумова показа груби пропуски по история на
Коментари Харесай

Груба грешка на Лора Крумова в ефир

Известната водеща Лора Крумова сподели груби пропуски по история на България. За това алармира във фейсбук известният влогър Асен Генов "

Лора Крумова, предаването е " На Фокус ". Участва Светлозар Раянов, който счупи плочата с погрешното наличие върху комунистическия тотем в София.

След като господин Раянов сподели, че България е била свободна и демократична страна, когато Съветският съюз ни окупира, водещата го прекъсва с изказванието: " Царство България е оповестило война на Русия... " Даже не на Съюз на съветските социалистически републики, както се досети и я поправи Светлозар. Така историята и истината се подменят тотално.

А истината е, че на 5 септември 1944 година Съюз на съветските социалистически републики ни афишира война. Царство България не е обявявало война нито на Русия, нито на Съюз на съветските социалистически републики.

Подобно непознаване на историята и осъществяване на изявление със събеседник по тази тематика, съгласно мен е неприемливо.

Асен Генов е прав. България, в никакъв случай не е обявявала война на Съюз на съветските социалистически републики. през ВСВ Втора страната ни резервира дипломатическите си връзки с Москва. България афишира война на Съединени американски щати и Англия, което деяние предизвиква  бомбардировки над София, Пловдив и други огромни градове в България.

На 5 септември 1944 Съветският съюз публично ни афишира война, макар че на 26 август, под опасността от настъпващата Червена войска, държавното управление на Иван Багрянов афишира неутралитет и се разпорежда немските войски да изоставен страната, а отказващите да бъдат разоръжени.

 Още преди формалното оповестяване на войната българското държавно управление взема решение да не се оказва опозиция на вероятно руско нахлуване. Няколко часа след оповестяването на войната то публично желае подписване на помирение, като се приготвя да разгласи публично война на Германия.

Съветското навлизане довежда на 9 септември в София да се извърши държавен прелом, довел на власт просъветско и доминирано от комунистите правителство.

Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР