Изваждането от политиката на дългогодишния кмет на Анкара - Мелих

...
Изваждането от политиката на дългогодишния кмет на Анкара - Мелих
Коментари Харесай

Искаше ли Ердоган Анкара?

Изваждането от политиката на дългогодишния кмет на Анкара - Мелих Гьочек е тактическата неточност на президента Реджеп Ердоган . Тя разреши на кемалистката съпротива да си върне контрола над столицата след 25 години пауза, разяснява в. " Хюриет ".
 Турците заложиха на партията на Ердоган Обновена
Турците заложиха на партията на Ердоган

Ключови локални избори край Босфора

Големият победител от локалните избори е Мансур Яваш, който като претендент на главната опозиционна Републиканска национална партия (РНП) и партия " Добро " завоюва изборите в столицата.

Самият Яваш се кандидатира за трети път за локални избори. Управляващата партия влезе в предизборната конкуренция в Анкара за първи път без дългогодишния си кмет Гьокчек, който не взе участие в избори за първи път от 1994 година След дългогодишния си мандат в Анкара Гьокчек беше заставен от президента да подаде оставка през 2017 година

Тогава Ердоган отбрани решението си с претекста, че желае да освежи локалната власт в столицата.
 Ердоган: Ще приемем изборните резултати
Ердоган: Ще приемем изборните резултати

Турция да се готви за стопански промени

Яваш има опит в локалната администрация на Анкара в квартал Бейпазари, където е роден и израснал. Между 1999 година и 2009 година той беше регион кмет, трансформирайки Бейпазари в туристическа дестинация.

Ердоган пък заложи на политик, който даже не е роден в Анкара, разяснява в. " Хюриет ".
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР