Изумителна гледка втрещи шофьори на главен път Кюстендил – София.

...
Изумителна гледка втрещи шофьори на главен път Кюстендил – София.
Коментари Харесай

Нова опасност по българските пътища

Изумителна панорама втрещи водачи на основен път Кюстендил – София. Някои водачи, за жал, пострадаха от препускащите безстопанствени коне на шосето сред колите, сигнализираха водачи, написа в. Монитор.

" Изведнъж, както пътувах, пред мен се появиха 4-5 коня. Животните са големи и представете си при един възможен удар какво може да се случи. Трябва ли някой да почине, с цел да се задействат институциите и да се вземат ограничения ", недоволства 39-годишен водач от Кюстендил, който всекидневно пътува по тази дестинация.

Парадоксалното е, че животните съвсем всекидневно обикалят основния път и то на метри от постройката на КАТ – Пътна полиция. Множество кюстендилци са подавали сигнали на тел 112, само че без резултат.

" Само аз съм подала над 30 сигнала и нищо - сподели 31-годишна майка. - Изпращат екип на полицията, разгонват конете и до там. Проблемът е от години на ред, сигнализирахме и локалния омбудсман. Очакваме най-сетне да се подхващат някакви ограничения ".

По думите на кюстендилци конете са благосъстоятелност на мъж от ромския квартал " Изток ". Той отглеждал голям брой животни в гетото и постоянно ги пускал по ливадите в региона на паша.

" Доколкото чух тези коне са благосъстоятелност на мъж от клана на Гольовците. Никой не смее да му се опре. Досега можеха да му вземат конете и да му напишат един сериозен акт, с цел да не си намерения още веднъж да ги пусне по този начин. Уви, очевидно за едни законите важат, а за други - не ", гневят се водачи, които минават всеки ден през рисковия сектор от основния път.

Само преди към година в същия регион безстопанствени коне се удариха в кола за спешна помощ, която превозваше пациентка за столицата. По знамение не се стигна до потърпевши, а вредите по медицинския автомобил възлизаха на стотици левове.

През последните няколко години десетки са записаните пътни произшествия с безстопанствени животни в региона. Отново през м.г. кон смачка таксиметров автомобил, а лидерът се размина със счупена ръка и комоцио, откакто животното изскочило измежду нощ пред водача.
Източник: blitz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР