Изтезания, унижения и принудителни самопризнания са широко разпространени в системата

...
Изтезания, унижения и принудителни самопризнания са широко разпространени в системата
Коментари Харесай

Северна Корея се отнася с арестуваните по-зле от животни

Изтезания, унижения и насилствени признания са необятно публикувани в системата за задържане под стража в Северна Корея, която се отнася с хората по-зле от животни . Това се показва в отчет на интернационалната правозащитна организация Human Rights Watch ( " Хюман райтс уоч " ).

" Хюман райтс уоч ", чието седалище е в Съединени американски щати, е интервюирала десетки някогашни задържани и длъжностни лица в Северна Корея, с цел да подчертае нечовешките условия в арестите , които постоянно съставляват изтезания.

Въоръжената с нуклеарно оръжие Северна Корея, упреквана в необятно публикувани нарушавания на правата от страна на Организация на обединените нации и други критици, е " затворена " страна, като се знае малко за нейната система за наказателно правораздаване.

Лошото отношение към задържаните - побой с пръчка или ритване - е било " изключително жестоко " в ранните стадии на предварителното задържане, са споделили интервюираните.

" Наредбите споделят, че не трябва да има побоища, само че ние се нуждаем от самопризнания по време на следствието и ранните стадии на предварителното произвеждане ", споделя някогашен служител на реда и добавя: " Така че би трябвало да ги удряш, с цел да получиш признанието. "

Бивши арестанти са прецизирали, че са били принудени да седят неподвижни на пода, коленичи или с кръстосани крайници, по 16 часа дневно, даже с вибриране на придвижване, водещо до наказване.

Наказанията варираха от удряне - с ръце, пръчки или кожени колани - до принуждаването им да тичат в кръг към двор до 1000 пъти.

" Ако аз или други се преместихме (в килията), пазачите щяха да наредят на мен или на всички съкилийници да протегнем ръцете си през килиите и да ги стъпваме неведнъж с ботушите си ", сподели някогашният арестуван Парк Джи Чеол.

Юн Йънг Чеол, различен някогашен арестуван, добави: " Там просто се отнасят с теб, като че ли струваш по-малко от животно, и в последна сметка се превръщаш в това. "

Някои от интервюираните дами свидетелстват за необятно публикувано полово принуждение в заведенията.

Ким Сун Йънг, някогашен търговец на към 50 години, избягал от Северна Корея през 2015 година, съобщи, че е била изнасилена от разпитващия я в център за задържане.

Друг служител на реда я е нападнал полово, като я е докоснал под облеклата, до момента в който я е разпитвал, добави Ким, само че сподели, че е била " безсилна да се съпротивлява ".

В отчета се приканва Пхенян да " приключи ендемични изтезания и грубо, нечовешко и унизително отношение при задържане " и приканва Южна Корея, Съединени американски щати и други държави-членки на Организация на обединените нации да " притискат обществено и частно севернокорейското държавно управление ".

Севернокорейският водач Ким Чен Ун е третото потомство от фамилията му, което ръководи страната, където държавното наблюдаване е необятно публикувано и несъгласието не се толерира.

Страната към този момент е упрекната от Организация на обединените нации в " систематични, необятно публикувани и груби " нарушавания на правата на индивида, които варират от изтезания, извънсъдебни убийства до ръководство на затворнически лагери.

Пхенян твърди, че пази и предизвиква " същинските човешки права " и споделя, че няма съображение Западът да се пробва да откри стандарти за правата на индивида за останалия свят.

Той осъжда интернационалната рецензия по въпроса като клеветническа акция за подкопаване на нейната " свещена социалистическа система ".
Източник: news.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР