Израелският Макаби Тел Авив си гарантира участие в плейофите на

...

Преотстъпен от Лудогорец класира Макаби за плейофите на ШЛ

Израелският Макаби Тел Авив си подсигурява присъединяване в плейофите на Шампионската лига, записвайки минимална победа с 1:0 при семейството си на беларуския Динамо (Брест) от третия квалификационен кръг на шампионата. Единствения гол в мача означи преотстъпеният от Лудогорец плеймейкър Дан Битон, който беше прецизен от дузпа в 50-ата минута. Следващият съперник на Макаби в надпреварата е австрийският Ред Бул (Залцбург).

В различен дуел от квалификациите на ШЛ унгарският първенец Ференцварош реализира домакинска победа с 2:1 над Динамо (Загреб). Така маджарите се класираха за плейофите на шампионата, където ще срещнат Карабах или Мьолде. Още във втората минута Токмак проби в наказателното поле и центрира към Гергьо Ловренчич, чийто удар приключи в противниковата мрежа за 1:0 в интерес на домакините. В 23-ата обаче Мирто Узуни имаше нещастието да си означи автогол след центриране от корнер и по този начин балканците изравниха резултата. В 65-ата точно Узуни вкара победното попадение за своя отбор, откакто остана очи в очи със съперниковия вратар и прокара топката около него.
Шампионска Лига 3 кръг, сряда 16 септември  Макаби Тел-Авив 1:0краен резулат  Динамо Брест