16 души, сред които и четири деца, загинаха при израелски удари Газа
Израелски въздушни удари предизвикаха гибелта на 16 души в линията Газа, измежду които пет дами и четири деца, оповестиха палестинските управляващи, представени от Асошиейтед прес.
При удара, нанесен рано тази заран, е разрушена къща в бежанския лагер „ Нусейрат “ в централната част на анклава. Там са били убити 10 души, измежду които четири дами и две деца, съобщи Дарикнюз.
Болница „ Ауда “ , в която са откарани телата, удостовери броя на починалите и заяви, че още 13 души са ранени. Регистрите на лечебното заведение демонстрират, че са убити майка, детето ѝ и братя и сестри на дамата.
При различен удар против жилищна постройка в град Газа са убити шестима души, измежду които жена и две деца, заяви Гражданска отбрана, чиито избавителни екипи работят под контрола на “Хамас “.
Израел заяви, че нейна цел са единствено въоръжени бойци и упрекна „ Хамас “ и други въоръжени групировки, че заплашват цивилното население като работят в жилищни региони. Армията рядко разяснява съответни удари, при които постоянно жертви стават дами и деца.
Здравното министерство в линията Газа заяви, че над 41 000 палестинци са били убити след офанзивата на „ Хамас “ от 7 октомври предходната година, която стана причина за война с Израел. Министерството не прецизира какъв брой от тях са бойци от въоръжени групировки и какъв брой са мирни жители, само че заяви, че малко повече от половината убити са дами и деца. Израел заяви, че при военните дейности са убити над 17 000 бойци, без да даде доказателства.




