Израелската армия твърди, че се бие с Хамас“ в Ивицата

...
Израелската армия твърди, че се бие с Хамас“ в Ивицата
Коментари Харесай

Антонио Гутериш призиво за прекратяване на огъня в Газа

Израелската войска твърди, че се бие с „ Хамас “ в Ивицата Газа, в северната част на територията. В обява в Telegram от през днешния ден Израелските отбранителни сили /IDF/ обявиха, че не престават „ наземни интервенции в северната част на Ивицата Газа “ и че са се сблъскали с въоръжени бойци на „ Хамас “ в Газа, които са стреляли по израелските войски , предава „ BBC “.

„ Терористите, които са стреляли по /израелски/ бойци, са убити, както и терористи, които са разпознати на бреговата линия в Ивицата Газа покрай региона на Зиким “, се споделя в известието. Зиким е кибуц в Южен Израел , на няколко километра от Газа.

По-рано акаунтът в Telegram на бригадите Izzedine al-Qassam , военното поделение на „ Хамас “, заяви за конфликти с израелските сили покрай Бейт Лахия , в северната част на Газа, потвърждавайки, че е устроил засада на израелски войски там.

Израелските отбранителни сили също разгласиха видеозапис , за който настояват, че демонстрират техни танкове и други транспортни средства в Ивицата Газа . От BBC се пробват да потвърдят местоположението, показано във видеото.

От друго видео на IDF се виждат въздушни удари против Бейт Ханун , в североизточния ъгъл на Ивицата.

Същевременно генералният секретар на Организация на обединените нации Антонио Гутериш повтори апела си за неотложно преустановяване на огъня в Газа и освобождение на заложниците, хванати от „ Хамас “. Говорейки по време на посещаване в Непал, той прикани за „ неотложно филантропично преустановяване на огъня, абсолютно освобождение на всички заложници и даване на продължителна филантропична помощ в мащаб, който дава отговор на потребностите на народа на Газа “.

„ Съжалявам, че вместо сериозно нужната филантропична пауза, подкрепена от интернационалната общественост, Израел ускори военните си интервенции “ , добави той.

Източник: iskra.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР