Израелска атака с дрон в южната част на Газа е

...
Израелска атака с дрон в южната част на Газа е
Коментари Харесай

При израелски удар с дрон срещу палатков лагер в ивицата Газа са загинали брат и сестра, съобщи местна болница


Израелска офанзива с дрон в южната част на Газа е предизвикала гибелта на двама палестинци – брат и сестра, а минимум седем души са били ранени. Това заяви в събота вечерта болница „ Насер “, където са били откарани потърпевшите, съобщи Асошиейтед прес.

Ударът е бил против палатки, в които са били настанени разселени палестинци в обширната зона Муваси, като са починали 15-годишната Ислам Муса и 30-годишният ѝ брат Абдула Муса.

Израелската войска удостовери, че е нанесла удар в региона на Муваси, като съобщи, че задачата е бил войник от „ Хамас “, само че не даде повече детайлности за случая.

За мощен гърмеж в град Газа свидетелстваха палестинци в събота.

Израелската войска нанесе удар по палатка, в която се бяха подслонили разселени палестинци в западната част на град Газа, ранявайки минимум 12 души, оповестиха от болница " Аш Шифа ".

Службата за незабавна здравна помощ на Палестинският Червен полумесец осведоми, че двама души са в сериозно положение, а по-голямата част от ранените са дами.

Израелската войска съобщи, че е нанесла удар против войник от „ Хамас “ и че не разполага с информация за потърпевши почтени цивилни.

В събота вечерта ударите в централната част на Газа продължиха. Въпреки нежното помирение, реализирано през октомври, което постави завършек на най-ожесточените сражения сред Израел и въоръжената формация „ Хамас “, Израел продължава да нанася съвсем ежедневни удари и да обстрелва линията Газа, показва АП.

Израел и „ Хамас “ не престават да си насочат взаимни обвинявания за нарушение на примирието. Израел твърди, че нанася удари против „ Хамас “ и други въоръжени лица, които съставляват опасност за сигурността, в отговор на нарушаванията на примирието.

Откакто примирието влезе в действие, Израел е умъртвил над 1030 души в Газа, съгласно Министерството на здравеопазването в линията Газа, част от държавното управление, ръководено от „ Хамас “.

Министерството поддържа подробни регистри за жертвите, като данните се смятат като цяло за достоверни от организациите на Организация на обединените нации и самостоятелни специалисти.

Миналата седмица здравното министерството в Газа съобщи, че Израел е умъртвил над 250 деца в анклава, откогато примирието е влезнало в действие.

Екип от самостоятелни специалисти, наети от Организация на обединените нации, упрекна Израел, че съзнателно стреля по деца в Газа, и още веднъж упрекнати Израел, че прави геноцид. Израел отхвърля изказванието за геноцид в Газа.
Източник: bta.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР