Израел обяви днес, че спира достъпа до всякаква хуманитарна помощ

...
Израел обяви днес, че спира достъпа до всякаква хуманитарна помощ
Коментари Харесай

След отказа на “Хамас“ да приеме схемата за преговори: Израел спря достъпa до хуманитарна помощ за Ивицата Газа

Израел разгласи през днешния ден, че стопира достъпа до всякаква филантропична помощ до палестинското население на Ивицата Газа, съобщи " Ройтерс ".
Прочетете още
Решението е на израелския министър-председател Бенямин Нетаняху, заяви в публично изказване канцеларията му.

" С края на първа фаза от договорката за помирение и след отказа на " Хамас " да одобри схемата на специфичния делегат на Съединени американски щати в Близкия изток Стив Уиткоф за продължение на договарянията – с което Израел се съгласи, министър председателят Нетаняху реши, че от тази заран всяко влизане на артикули и доставки в Ивицата Газа ще бъде прекъснато ", споделят в известието.

" Израел няма да разреши преустановяване на огъня без освобождението на нашите заложници. Ако " Хамас " продължи да отхвърля, ще има спомагателни последици ", прибавят от Тел Авив.
 
Източник: trafficnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР