Израел е най-голямата заплаха за международното право и е превърнал

...
Израел е най-голямата заплаха за международното право и е превърнал
Коментари Харесай

Ердоган: Израел е най-голямата заплаха за международното право

Израел е най-голямата опасност за интернационалното право и е трансформирал нарушаването му в табиет. Това съобщи в Кипър турският президент Реджеп Ердоган, представен от Анадолската организация. 

Така разяснява той израелската офанзива с дрон против транспортен съд с филантропична помощ, пътуващ за Газа, до момента в който той е бил в Малта.

" Целият свят знае, че тези кораби са превозвали филантропична помощ и са работили в сходство с интернационалните правила за навигация. Въпреки това, офанзивата беше осъществена - това е прям бандитизъм и пиратство. Израел се пробва да победи палестинците, като блокира достъпа до храна и медикаменти, откакто не съумя да го направи с бомби и тежки оръжия ", съобщи Ердоган.
 Дронове удариха транспортен съд с филантропична помощ за Газа
Дронове удариха транспортен съд с филантропична помощ за Газа

Всички на борда са в сигурност

Турският водач прикани за завършек на световната " серпантина на безмълвие " към дейностите на Израел. " Трябва да се разбере: светът е по-голям от Израел. Той би трябвало да се оправи с това великолепие и да потуши тази огнена топка, която се пробва да подпали света ", сподели той.

Припомняме, че управляващите в Малта предложиха да ремонтира кораба и да го изпратят за Газа, откакто пропалестински деятели обявиха, че корабът е бил ударен с дрон.

Но министър председателят Робърт Абела съобщи, че Коалицията " Флотилия на свободата " първо би трябвало да разреши достъп на морски контрольор, който да дефинира какви поправки са нужни.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР