Редакторът на NY Times казва, че не е работа на хартия да бъде ръка на кампанията на Байдън на фона на напрежението в Белия дом
Изпълнителният редактор на New York Times Джо Кан сподели в ново изявление, че няма да разреши неговият документ да се трансформира в „ инструмент на акцията на Байдън “ просто тъй като неговият дневен ред е в сходство с обичайните партии от истеблишмънта.
Кан сподели на Бен Смит от Semafor, че работата на Times е да „ покрие цялостния набор от проблеми “, които имат американците, а не да служи на една страна.
„ В В момента демокрацията е [основен въпрос]. Но това не е най-важният въпрос — имиграцията е преди всичко [в проучванията], а стопанската система и инфлацията са на второ място и да ги минимизирам? Дори не знам по какъв начин би трябвало да работи съгласно Дан Пфайфър или Белия дом “, сподели той.
„ Ние ставаме инструмент на акцията на Байдън? Превръщаме се в новинарска организация Синхуа или Правда и пускаме поток от неща, които са доста, доста удобни за тях, и пишем единствено отрицателни истории за другата страна? И това би постигнало - какво? "
...
Прочетете целия текст »




