Изолацията за болните от COVID-19 се намалява от 10 на

...
Изолацията за болните от COVID-19 се намалява от 10 на
Коментари Харесай

Нова заповед: Карантината за заразените пада на 7 дни

Изолацията за болните от COVID-19 се понижава от 10 на 7 дни, карантината за контактните се понижава от 7 на 5 дни. А за лица след последна имунизация да не се постанова карантина. Това влиза в действие от четвъртък след издаване на заповедта.

Това съобщи основният държавен здравен контрольор доцент доктор Ангел Кунчев на брифинг.

Карантината ще важи за 5 дни на контактните, а в случай че са след цялостна имунизация след 3 месеца, карантина няма да се постанова, добави Кунчев.

Заповедта влиза в действие от издаването - сряда, и ще важи до идната седмица. " Ако се постановат нови промени, те ще бъдат отразени в нова заповед ", акцентира той.

По думите му тези ограничения са оправдани и са дребна, само че първа стъпка в посока към последователно разхлабване на ограниченията. " Към момента наложителното носене на маски в лечебните заведения и градския превоз остава. Следващата стъпка ще бъде премахването точно на тази мярка ", безапелационен беше Кунчев.
Източник: inews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР