изненадващо победи с 1:0 в Ереван в двубой от група

...

Армения шокира Ирландия с хубав гол

изненадващо победи с 1:0 в Ереван в дуел от група 1 на Лига „ В “ в Лигата на нациите. Гостите бяха по-активни, само че домакините дочакаха своя миг в 74-тата минута, когато означи единственото попадение със страховит удар от далечна отдалеченост. Така серията на Ирландия от осем следващи срещи без загуба бе прекратена. Ирландците в същото време нямат победа в Лигата на нациите към този момент в 11 поредни мача.

Гостите преобладаваха съществено през първото полувреме, само че по този начин и не съумяха да материализират превъзходството си. Трой Парът и Чидози Огбене пропуснаха най-хубавите благоприятни условия за „ зелените “, които обаче не съумяха да стигнат до прецизен удар. След почивката отборът на Стивън Кени продължи да бъде по-активен, само че към този момент и домакините започнаха да наподобяват по-опасни в офанзива. В 50-ата минута Тигран Барсегян прати топката във вратата на Келъхър, само че попадението вярно бе анулирано поради засада. Шест минути по-късно още веднъж Барсегян стреля рисково от 25 метра, само че топката профуча настрана. Армения нанесе своя удар в 74-тата минута, когато от сходна отдалеченост Едуард Сперцян нанесе страховит удар, топката чукна лявата греда и влезе във вратата на Келъхър.