измъкна изключително ценна победа с 1:0 в гостуването си на

...

Перу шокира Колумбия в края

измъкна извънредно скъпа победа с 1:0 в гостуването си на от 15-ия кръг на международните квалификации в зона " Южна Америка ". Това бе извънредно значим триумф за гостите, защото бе против директен съперник в борбата за Топ 4 и за класиране на Мондиал 2022.

Домакините има много защо да съжаляват, защото бяха по-активният тим в по-голяма част от мача, насочиха куп удари, само че множеството от тях не бяха точни и сякаш това се оказа съдбовно, до момента в който " Инките " се възползваха от едно от дребното си положения.

Перу стигна до триумфа в края на мача. Това се случи в 85-ата минута, когато Кристиан Куева съумя да изведе Едисон Флорес на скорост, той напредна и с мощен шут в близкия ъгъл вкара за 0:1.

Така Перу изпревари днешния си конкурент и излезе на 4-ото място във краткотрайното класиране с 20 точки. Колумбия пък остава на 6-ата позиция със 17 точки.