ИЗГРЕВ, Флорида (AP) — Сам Райнхарт отбеляза два гола и

...

Сам Райнхарт вкара два гола, Флорида Пантърс победи Монреал Канадиенс в дузпи, 4-3

ИЗГРЕВ, Флорида (AP) — Сам Райнхарт означи два гола и Флорида Пантърс победиха Монреал Канадиенс с 4-3 в дузпи в четвъртък вечер.

Рейнхарт стана четвъртият състезател в историята на франчайза на Флорида, който доближи границата от 40 гола с резултата от втория си интервал, прекъсвайки суша от осем голове в този развой.

Александър Барков също означи за Пантерите, а Антъни Столарц направи 28 спасявания.

Ник Сузуки, Юрай Слафковски и Алекс Нюхук означиха за Канадиънс, до момента в който Самюел Монтембо направи 33 спасявания.

Канадците станаха първият тим, отбелязал повече от два гола на Пантерите от 19 януари, когато Минесота Уайлд ги победи с 6-4.

Поредицата от 14 мача на Флорида от такива мачове беше изравнена за най-дългата този сезон и те означиха 14-0-2 в процеса.

Слафковски прекъсна суша от четири точки с гола си.

Столарц и бранителят на Монреал Кайдън Гюле играха в своя мач 100 в кариерата.