Изглежда, че ще има избран председател на НС, но не

...
Изглежда, че ще има избран председател на НС, но не
Коментари Харесай

Антон Кутев: Дори да се постигне парламентарно мнозинство, то няма да бъде стабилно

Изглежда, че ще има определен ръководител на Народно събрание, само че не считам, че има болшинства в Народното събрание, които да осъществят действителни промени, от каквито има потребност българското общество. Това сподели някогашният народен представител от Българска социалистическа партия Антон Кутев в предаването „ Тази събота " по бТВ.

По думите му не е наложително ръководител на 51-вия парламент да бъде представител на първата политическа мощ. Далеч не за първи път в историята на българския парламент втората политическа мощ, като да вземем за пример през 2013 година

Според него даже да се реализира парламентарно болшинство, то няма да бъде устойчиво. Такова обаче е наложително. „ За мен огромният проблем е, че едно умеене би трябвало, с цел да спечелиш избори, друго умеене би трябвало, с цел да съставиш държавно управление, а напълно трето умеене, с цел да промениш нещата. Не считам, че българският парламент сега има вероятни болшинства, които да създадат действителни промени, а в действителност обществото ни се нуждае от действителни промени ", съобщи Антон Кутев.

По думите му от юридическа позиция 51-ят парламент е законен, само че проблем остават ниската изборна интензивност и фактът, че половината от парламентарно показаните партии упорстват за анулиране на изборите.

„ За мен не може да се каже, че политическият ни хайлайф е престъпен, само че една огромна част от него е престъпна, изключително по неговите върхове, сподели още Антон Кутев.

Бившият народен представител от Българска социалистическа партия насочи упреци към измененията в Конституцията, като разясни, че преди тях главният закон е имал доста явен механизъм за деяние - президентът, бидейки неутрална фигура, да бъде този, който да сформира длъжностен кабинет, в който да не бъдат намесени партийни фигури.

Той сподели и че Българска социалистическа партия не трябва да е в ръководството, а да е съпротива.

„ Ако Българска социалистическа партия желае да стане на политическата сцена, не трябва да влиза в ръководството, а и гласоподавателите не са дали право на Българска социалистическа партия да влиза в ръководството. Тя не е първо, не е втора, не е трета, а е пета ", сподели Кутев.

бТВ, „ Тази неделя "

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР