Избухването на войната в Украйна наново спусна Желязната завеса не

...
Избухването на войната в Украйна наново спусна Желязната завеса не
Коментари Харесай

Държава, университети и фирми заедно създават частна космическа индустрия в Русия

Избухването на войната в Украйна отначало спусна Желязната завеса освен по повърхността на Земята, само че и в Космоса. Сътрудничеството сред Русия и западните страни е на едно от най-ниските си равнища в историята и това е както проблем, по този начин и опция за тези, които пробват да заместят изгубените по политически аргументи сътрудници.

Едно скорошно изстрелване на галактически апарати от съветска страна демонстрира напредъкът на частната галактическа промишленост на страната.
 NASA и Boeing влагат над $1 милиард в нови самолети с ниски излъчвания
NASA и Boeing влагат над $1 милиард в нови самолети с ниски излъчвания

Ще промени ли Sustainable Flight Demonstrator комерсиалните полети?

Контекст : И в Русия, и в Съединени американски щати галактическите стратегии стартират като огромни военно-политически инициативи в годините на Студената война. Ракетите, които през днешния ден изпращат хора и товари в орбита, постоянно стъпват върху разработки, основани за да запратят нуклеарни бойни глави по врага на другия завършек на света.

Развойната активност, производството и поддръжката в ранните галактически стратегии бяха толкоз скъпи, че правеха полетите към звездите едно в случай че не напълно държавна, то най-малко сигурно подвластна от държавното финансиране активност.
 Заради връзките с Китай: SpaceX може да изгуби договорите си с NASA
Заради връзките с Китай: SpaceX може да изгуби договорите си с NASA

Ако предлагането за проверка на контрактите на институцията се одобри, ще се изследват още седем щатски бизнеса

SpaceX на Илон Мъск през последните години обаче сподели, че с инженерни хрумвания, търговски усет и добър маркетинг можеш да създадеш галактическа компания и без да си подизпълнител на NASA. В Русия обаче постсъветската инерция дълго време като че ли изключваше сходно развиване.

Детайли : В просторен материал в. " Взгляд " споделя за товара, който ракета " Съюз " изпрати в орбита на 27 юни. Освен значимия държавен метеорологичен сателит " Метеор ", на борда имаше още 42 дребни галактически апарата.

Повечето са вид cubesat - с корпус, който съдържа 1 или повече кубове с борд от 10 см. Сред тях има безусловно учебни или студентски планове, само че също и такива с научна приложимост като галактическата лаборатория reshUCube-2 на университета " Решетнев ". Голяма част от дребните спътници са направени от частната компания SPUTNIKS..
 Руският колос
Руският колос " Роскосмос " с рекордни загуби за годината от 50 милиарда рубли

Отменени са крупни контракти със Съединени американски щати и Англия

На борда е имало общо 17 напълно частни галактически апарата. Сред тях забавни са първите три спътника от системата " Рассвет ", предопределени за даване на широколентов интернет. Към момента те реализират 12 Mbit/s с 41 милисекунди закъснение, като задачата е възстановяване на тези индикатори.

От " Взгляд " обръщат внимание и на спътниците 3U CSTP, които могат да подобрят доста качеството на наблюдението на поземлените площи при всевъзможни метеорологични условия.

В прав текст : " Често може да се чуе мнението, че държавната корпорация Роскосмос се опълчва на частната космонавтика и дребните започващи предприятия. Понякога съвсем се споделя, че Роскосмос сякаш гледа на тези дребни компании като на съперници и им се опълчва с всички сили. Реалността обаче е напълно друга. Роскосмос директно поддържа студентските и частните стратегии за проучване на космоса. Включително и такива, които разрешават даже на дребен учебен план да сътвори и изстреля в орбита личен галактически транспортен съд ", пишат от " Взгляд " в своя материал, в края на който благодарят на държавната компания за съдействието при основаването му.

От друга страна : " Роскосмос " към този момент има съществени проблеми със снабдяването поради глобите, наложени на Русия и опасенията са, че това може да повлияе директно на успеваемостта на бъдещите пускове. Опитите да се заменят западните сътрудници с отечествена промишленост звучат добре, само че въпреки всичко ще мине време, преди локалният потенциал да стане съпоставим с технологиите, до които Русия към този момент няма достъп.
 Хакери удариха
Хакери удариха " Роскосмос ". Имат ли нещо общо оповестените сателитни фотоси на центрове на НАТО?

Кибератаката е пристигнала не от чужбина, а от Екатеринбург

Освен това, за съветските компании в тази сфера е значимо да намират клиенти и от чужбина - а в актуалната геополитическа обстановка това не е чак толкоз елементарно. Особено с оглед обстоятелството, че и Китай желае своето място в Космоса и сигурно гледа към страните, които по една или друга причина не биха употребявали европейски или американски решения.
Източник: money.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР