Изабелла Шиникова се класира за финала на турнира на червени

...

Изабелла Шиникова ще играе за титлата на турнир в Сърбия

Изабелла Шиникова се класира за финала на шампионата на червени кортове във Върнячка баня (Сърбия) с награден фонд 25 хиляди $. Поставената под номер 4 българка победи с 1-6, 6-3, 7-6(4) №6 в схемата Мартина Колмeня от Италия. Срещата продължи 2 часа и 32 минути.

В решителната трета част Шиникова поведе с 3:1, само че позволи поврат за 3:5. Българката съумя да изравни при 5:5, само че позволи нов пробив за 5:6. Шиникова съумя да завоюва подаването на Колменя в 12-ия гейм, а в тайбрека след 4:4 завоюва три следващи точки и затвори мача в своя изгода.

С триумфа Изабелла си обезпечи 30 точки за международната класация, а за купата ще играе на следващия ден против квалификантката Полона Херцог от Словения. През месец юли Шиникова победи с купата на шампионата на твърда настилка в Порто (Португалия) с награден фонд 40 хиляди $. До момента Изабелла има 24 трофеи от шампионати за дами на ITF. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg