Изабелла Шиникова отстъпи с 2:6, 1:6 на чехкинята Каролина Плишкова

...

Изабелла Шиникова преклони глава пред тенисистка №20 в света в Токио

Изабелла Шиникова отстъпи с 2:6, 1:6 на чехкинята Каролина Плишкова в първия кръг на главната скица на шампионата на твърда настилка от сериите УТА 500 в Токио.

Шиникова, която реализира две победи в квалификациите, загуби от някогашната лидерка в международната класация след 59 минути игра. Българката записа повече асове от съперничката си - два против един, и по-висок % вкаран първи сервис - 57 против 54, само че това бяха единствените два съставния елемент, в които тя превъзхождаше поставената под №6 в схемата Плишкова.

В първия гейм на втория сет Шиникова пропусна единствената си точка за пробив в мача. В същото време Плишкова осъществя четири от разкрилите се пред нея шест брейкбола.

Наградният фонд на шампионата в Токио е 757 900 щатски $. Шиникова проработи 8080 $ и 26 точки за международната класация.