Иво Инджев обяви очаква ли ни нова мигрантска вълна от Сирия
Иво Инджев разгласи чака ли ни нова мигрантска вълна от Сирия
Анализаторът и публицист Иво Инджев направи изненадваща прогноза. Според него последните събития в Сирия няма да се отразят на Европа с нова бежанска вълна. Напротив, в този момент доста ще се завърнат, твърди той.
Вече доста сирийци се завърнаха в Алепу, продължи той и напомни, че градът беше високомерен сензационно от бунтовниците на 27 ноември.
„ Вместо руснаците да завладяват Киев за три дни, както се точеха, се оказа, че сирийските бунтовници овладяват един град почти с размерите на Киев “, разказа Инджев. И към този момент има развой на завръщане на бежанци от Турция, където такива са приютени най-вече.
Пропуква се и пропада претенцията за съветско великолепие, за какво въобще им трябваше тази интервенция в Сирия, какво завоюваха от това, попита журналистът.
„ Имиджово – че са международен състезател, само че военното наличие в Сирия не им носи нищо с изключение на поддръжката на един режим, който беше неизвестен. Русия нито има средиземноморски флот наоколо, нито има смисъл от базата им там – самолетите не са вкарани подземен, по този начин в случай че наближат бунтовниците, с елементарна артилерия могат да бъдат унищожени “, разяснява Инджев.
Припомняме и какво говореше съветският деспот Владимир Путин, търсен от Трибунала в Хага за систематично похищение на украински деца през 2017 година – че в случай че „ терористите “ още веднъж почват да се надигат, съветската войска ще ги смаже, напомни Иво Инджев.
И това откакто външният му министър Сергей Лавров от през вчерашния ден към този момент назовава „ терористите “ по различен метод – „ законна съпротива “, в границите на Процеса от Астана:
Междувременно, сирийският министър председател Мохамед ал-Джалали съобщи, че „ новото сирийско държавно управление “ ще вземе решение по отношение на съветското военно наличие в Сирия и дали ще продължи – това съобщи напълно следената от Кремъл съветска държавно-пропагандна осведомителна организация РИА Новости:
Още вести четете в: Коментари За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News