Кандидат-депутат от ПБ: Това е унижение към медицината и към пациента
Ивайло Илиев е претендент за депутат от листата на " Прогресивна България ". Той е от младите фрагменти, искащи да се изявят политически, и все още е студент по медицина, което го прави и директно обиден от положението на опазването на здравето. В своя обява в обществените мрежи той задава реторичния въпрос " Има ли условия за работа? ".
Ето и какъв е отговорът, който младият кандидат-депутат дава:
" Това не е изоставена постройка. Това е болница в България. Тук лекуваме хора. Тук работим. Тук би трябвало да има стандарт, а има:
- остарели настилки
- мизерни пространства
- условия, koumo не дават отговор за 2026г.
И след това въпросът е за какво лекарите напущат? Не, същинският въпрос е: Кой би останал? Искаме съвременна медицина, само че я вършим в среда, която я убива. Говорим за промени, а пренебрегваме най-очевидното - изискванията, в които работят хората. Това не е просто проблем. Това е оскърбление към медицината и към пациента. Ако не можем да осигурим естествена среда, няма по какъв начин да имаме естествена система. Промяната не стартира от обещания. Започва от това, коетo виждате на тези фотоси ".
Ето и какъв е отговорът, който младият кандидат-депутат дава:
" Това не е изоставена постройка. Това е болница в България. Тук лекуваме хора. Тук работим. Тук би трябвало да има стандарт, а има:
- остарели настилки
- мизерни пространства
- условия, koumo не дават отговор за 2026г.
И след това въпросът е за какво лекарите напущат? Не, същинският въпрос е: Кой би останал? Искаме съвременна медицина, само че я вършим в среда, която я убива. Говорим за промени, а пренебрегваме най-очевидното - изискванията, в които работят хората. Това не е просто проблем. Това е оскърбление към медицината и към пациента. Ако не можем да осигурим естествена среда, няма по какъв начин да имаме естествена система. Промяната не стартира от обещания. Започва от това, коетo виждате на тези фотоси ".
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




