Иван Русев и Илиян Стойнов се класираха за четвъртфиналите на

...

Иван Русев и Илиян Стойнов се класираха за четвъртфиналите на двойки на турнир по бадминтон в Иран

Иван Русев и Илиян Стойнов се класираха за четвъртфиналите на двойки мъже на интернационалния шампионат по бадминтон " International Challenge " в Язд (Иран), който е подготовка за Париж 2024.

Поставените под №4 българи победиха без проблеми в първия си мач представителите на домакините Аднан Заре и Кяраш Шахрияри с 21:4, 21:12 за 20 минути. Следващите им противници ще бъдат бразилците Исак Баталя и Матеус Фойгт.

На сингъл националите изгубиха във втория кръг. Иван Русев отстъпи пред осмия подложен Вирен Нетасинге (Шри Ланка) с 13:21, 21:23 за 36 минути, а Илиян Стойнов претърпя проваляне от №15 Аюш Шети (Индия) с 8:21, 14:21 за 26 минути.

По-рано през днешния ден. Българката, която е в серия от три следващи триумфа, ще играе с №3 в схемата Дженджира Щаделман (Швейцария).