Коалицията е „стабилна“: Моите и твоите деца бият нашите деца
Иван Михайлов
Коалицията не е застрашена, до момента в който не се наруши съдружното съглашение. Това вика един умнокрасив чалгар, наименуван Балабанов. Успокоихме се. Че, се бяхме тормозили тези дни. Ми то край няма. Скандали от заран до вечер. Сутрин Киро, на обяд Лена, след това Нинова, Трифонов от дивана, Бойкикев. Всеки против всеки в четворната коалиция. Фейсбукът на Слави назовава Просто Киро простак, Ленчето от минсъвета клейми съдружните сътрудници, че са детска градина, Дунчев от „ смяната “ твърди, че Нинова и хората й са „ мафия “ и „ крадци “, един от Има Такъв Народ желае оставката на флагмана на правосъдната промяна Христо Иванов. Каримански рита Асен Василев за бюджета. Летят закани за овакантяване в случай че дадем или не дадем оръжие на Украйна. Ужас до безкрайност.
Но другояче обединението е „ постоянна “ и няма да падне. Вътре можем да се плюем, да си прилагаме номера като това с Има Такъв Народ за Българска народна банка, да се бием по кабинетите, само че другояче всичко е наред, откакто го няма в съдружното съглашение, няма и проблем. Няма и такава комедия. Като в един остарял анекдот. Мъж с две деца от първия си брак се събрал с жена, също с две деца от първия си брак. Заживели щастливо, родили им се две деца. Един ден дамата крещи от двора: Мъжо, тичай да помагаш, че твоите и моите деца бият нашите. Та по този начин и в четворната коалиция. Приказките за „ промени “, „ смяна “, „ нулева корупция “ и „ рестарт на страната “ потънаха в свадите и борбата за държавната плячка. Вече всяко решение би трябвало да се съгласува с съдружен съвет, който е в съдружното съглашение, само че го няма в Конституцията на България. Мъчително е да се гледа мъката и неуспеха на това ръководство. Само за четири месеца лъснаха некадърността на кирчококорчовците, съчетани с голямата им безочливост и надменност.
Докато съдружните сътрудници се бият между тях, страната потъна в блатото. Някакви жълтопаветници, които коленичиха пред стълбите на ватника Румен Радев, написали намерено писмо до Народното събрание с искане за привикване незабавно на съвещание, което да гласоподава военна помощ за Украйна. Закъснели сте, приятели. Когато ГЕРБ предложи Народното събрание да няма почивка поради рецесията, вашите хора от Демократична България гласоподаваха „ срещу “. Както един от техните „ идоли “ Тома Белев позволи градежа в резервата „ Аркутино “. Не виждам митинги против тях, бирички на „ Орлов мост “, тротинетки, Гюров, Гюро Михайлов и Малеева. Тишина. Писма им пишете, като че ли те не са от ръководещата коалиция.
Фейсбукът на диванния политик Слави пък призовал депутатите му да гласоподават „ по съвест “ по тематиката с Украйна, нищо, че преди няколко дни се разгласи за даване на оръжия за Киев. Фейсбукът знае, че хора като Димитър Гърдев и Николай Радулов, офицер от шесто ръководство на Държавна сигурност, няма да гласоподават „ За “, знае и за какво. Затова по „ съвест “. По пилатовски. Най-смешното в цялата объркана обстановка е, че никой не знае каква е позицията на „ смяната “ по тематиката. Там усукват, лъжат, мажат, протакат. Единствено разбрахме, че Киро ще бъде миротворец, само че не в Украйна, а сред Нинова и Демократична България.
Соцлидерката се запъна като магаре, не желае да върви в Киев, тъй като знае, че всяка нейна крачка там смъква с по 2% от така и така изтънялата поддръжка за някогашните комунисти.
От другата страна са същите лицемери. Вижте кои са представителите на сякаш ястребите от Демократична България. Ченгета от Държавна сигурност, сътрудници и доносници. Три седмици съдружните им сътрудници мотаха предлагането за военна помощ за Украйна, само че Бойкикев изплака едвам преди ваканцията, че ще напусне.
После се оказа, че от Демократична България са като циганина попаднал инцидентно на два митинга „ за “ и „ срещу “ Стефан Стамболов. Той първо викал „ Горе Стамболов “, с цел да не го бият, след това по същата причина противоположното „ Долу Стамболов “, а най-после, попаднал в средата, почнал да крещи „ Горе-долу Стамболов “. Хем ще изоставен, хем няма. Били измислили метод.
Егати виртуозите. Коалицията скрепена с ненавист няма бъдеще и беше ясно на всички какво ще се случи. Коалицията бабувана от Румен Радев, неин татко, майка, тъст и свекърва. Небезизвестният Митко Есемеса се гаври с концепцията на Петков за дарителска сметка за оръжия за Украйна, назовава го простак. Но Митко да каже кой акушира на този план, в кои кабинети на „ Дондуков “№2 бе фиктивен и осъществен. Той знае, само че няма да каже. И не тъй като го е позор от тези некадърници-пионки, които принудително бяха качени на власт, а тъй като същите кукловоди коват в същите кабинети новият план на Стефан Янев.
Случващото се в България в последните две години е мръсна приказка, с детайли на хорър. Сметката обаче ще я плащаме ние. Кирчококорчовците ще си заминат, като приберат кинтите, а ние ще останем тук да им сърбаме попарата. Иначе обединението, споделят, е „ постоянна “. Като набрал абсцес е постоянна. Ако го спукаш, доста ще мирише.
Затова най-добре е Радев да си прибере пионките, другояче ще потъне дружно с тях. А не да се крие като мишка както в разгара на коронавирус рецесията.
Източник: breaking.bg
КОМЕНТАРИ




