Иван Иванов: Титлата от Уимбълдън беше по-сладка от тази на US Open
Иван Иванов показа, че за него купата от Уимбълдън е била по-сладка от тази на US Open. Варненецът победи Александър Василев в напълно българския край в Ню Йорк, ставайки едвам третият състезател през този век, печелил поредно двата „ мейджър “ шампионата при юношите.
Непосредствено преди мача с Финландия за Купа „ Дейвис “ Иванов даде изявление за bTV, а двама от първите му треньори също описаха забавни неща за пътя на варненеца в света на тениса.
„ Той беше единственият човек, който вярваше, че аз бях кадърен на такива неща, за което несъмнено съм, извънредно признателен. Всеки ден на корта имахме тази цел, която беше да се развличам и да развия обичта към спорта, която ще те задържи да тренираш всеки ден “ – сподели Иванов по адрес на своя първи треньор, Пламен Радев.
Самият Радев също разкрива нещо любопитно за тогавашния си ученик. Иванов за пръв път стъпва в аквапарк на 13-годишна възраст – много изненадващо за човек, израснал в морската столица.
„ Преди години бяхме спечелили една държавна купа за юноши и по този начин моят подарък беше за целия тим аквапарк и тогава му беше първото вървене на аквапарк. На 13 години. Аз бях сюрпризиран, той беше единствен. За него в действителност животът беше единствено тенис “.
Друг от ранните треньори на международния №1 за юноши – Кристин Грозданов, разкрива, че той в никакъв случай не е имал проблеми с мотивацията.
„ Става доста неприятно, когато някой го предизвика. Така през годините, когато работехме дружно, си припомням един миг преди мач на държавното състезание. Говорехме си с сътрудниците, че ще бъде здрав и равносилен конфликт. Аз предадох това на Иван, при което той сподели: „ Моля? Това няма да се случи! И на другия ден беше като разрушител “.
Иванов разкри и коя от двете „ мейджър “ трофеи му е доставила по-голяма приятност.
„ За мен „ Уимбълдън “ е най-специалният шампионат от Големия шлем. Изключително добре се усещах, извънредно благополучен, откакто победих на US Open. Все отново беше български край, само че успеха на „ Уимбълдън “ бе една концепция по-сладка “.
Варненецът приказва и за една от неосъществените си до този миг фантазии – да кара болид от Формула 1. „ Много от договорите ти не разрешават такива неща и не мога да си ги разреша “.




