Гешев пред евродепутатите: Главният прокурор с отчет за „Барселонагейт“ и „Златните кюлчета“
Иван Гешев ще взе участие в изключително съвещание на Мониторинговата група за господство на закона към комисията ЛИБЕ дружно със зам.-министъра на правораздаването Емил Дечев.
Подобна процедура се случва за първи път у насПърво: съвещанието, отдадено на България, не беше в календара, допълнено е преди към 2 седмици, когато член на групата е подал информация за събитията у нас. Второ: Заседанията на тази наблюдаваща група постоянно са закрити. Какво се приказва вътре в залата можем да знаем, единствено в случай че някой от участниците пожелае да опише.
Контекстът: България е под наблюдаване на тази група от 2020-та година. Главният прокурор е канен няколко пъти, отзовавал се е един път. Според източници на bTV, не са изпращани авансово писмени въпроси за на следващия ден.
Върнахме се в годините, когато се управлявахме от Политбюро, сподели тойВ известие от държавното обвиняване през днешния ден се споделя, че Иван Гешев ще приказва за „ напредъка по следствия на случаи на корупция по високите етажи на властта, както и по съответни проблеми – „ Барселонагейт “ и „ Златните кюлчета “




