ИУ Варна записа победа с 90-83 като гост на Чавдар

...

ИУ Варна завърши с победа в мъжката А група

ИУ Варна записа победа с 90-83 като посетител на Чавдар Троян в последния кръг от сезона в мъжката А група. Отборите изиграха забавен мач, само че гостите бяха напред през второто полувреме и взеха успеха. Варненци приключват втори в класирането с актив 8-2, а троянци – четвърти с 4-6.

Отлична първа четвърт на домакините ги изведе надалеч напред в резултата за 29-14 след нея. До почивката варненци се приближиха оптимално и след едно полувреме изоставаха с 42-46. След отлична серия при започване на третия интервал ИУ поведе и остана напред до края на мача. На моменти през последната четвърт разликата стана двуцифрена, а до края нямаше по какъв начин да се стигне до поврат.

За спечелилите Николай Грозев записва 20 точки и 8 битки, 16 вкара Антон Диков, а 13 – Николай Николов.

За Чавдар Филип Каменов записва 28 точки и 13 битки, 21 означи Любомир Лилов, а 12 – Тодор Колев.
Източник: petel.bg