ИТН ще се явят на евентуални предсрочни избори На Кирил

...
ИТН ще се явят на евентуални предсрочни избори На Кирил
Коментари Харесай

Тошко Йорданов: Кирил Петков не е българин, Асен Василев живее във фантазии

ИТН ще се явят на възможни предварителни избори
" На Кирил Петков не му пука за българите в Македония. Човекът може да е жител на света, само че не е българин. Нито го интересува, нито му дреме. Кирил и Асен лъжат, лъгаха за Министерство на регионалното развитие, хеликоптерите и Македония. Вчера Асен Василев си е разрешил да излъже: той ме е осъдил, а аз съм си платил. Делото даже още не е почнало. Хора като Асен Василев очевидно живеят във фантазиите ". Това заяви  на пресконференция Тошко Йорданов от " ИТН ". 

Той бе безапелационен, че по адрес на партията са били наговорени прекомерно доста неистини, които в този момент стартират да излизат нескрито. Тошко Йорданов даде образец с обвиняванията за корупция в Министерство на регионалното развитие от „ Продължаваме промяната ”. Той съобщи, че е правосъдно потвърдено е, че корупция в районното министерство не е имало.

Бившият районен министър от кабинета " Петков "  Гроздан Караджов коментира решението на Конституционния съд, обвързвано с заплащането за пътни поправки от Агенция " Пътна инфраструктура ".

„ С него се отменя решение на Народното събрание от април т. година, обвързвано с заплащания за пътните компании. Сега, като се изключи че разногласия за заплащане сред компаниите и АПИ ще се вземат решение от съдилищата, сдруженията могат да заведат каузи за обезщетение, в случай че анулираното решение на Народното събрание ги е ощетило. Припомняме, че на 20-ти април Народното събрание утвърди АПИ да заплати 50 на 100 от всички финансови отговорности по договорите за поддръжка на републикански пътища, както и да заплати 100 на 100 от всичките си финансови отговорности, зародили по договорите за доставка и монтаж на ограничаващи системи, по договорите за произвеждане, доставка и монтаж на пътни знаци и по договорите за полагане на маркировка на територията на републиканската пътна мрежа, както и на отговорностите по месечни и изключителни задачи по договорите за осъществяване на поддържане на републикански пътища. По силата на това решение(link is external) останалите над 50% от отговорностите се изплащат след решение на Народното събрание ”.

Караджов изясни какво тъкмо значи решението на съда. " Иззети са функционалностите на изпълнителната власт, в частност на Министерски съвет и министъра на Министерство на регионалното развитие и че това е превишаване на компетентността от страна на Народното събрание и е противоконституционно. Че Народното събрание се е намесило жестоко в частно-правни връзки, в тази ситуация сред АПИ и частни компании. В случая, че нееднакво са били третирани всички компании, които са забъркани в проблема. Как се стигна до това неконституционно решение на Народното събрание? На една и съща дата, мисля 15-ти април, внесохме две разнообразни решения в Народното събрание по този въпрос. Едното беше подписано от Тошко Йорданов и депутатите от Има Такъв Народ и в него, без да се изземат никакви функционалности, беше казано, че Народното събрание одобрява изпълнителната власт да предприеме нужните дейности, полагащи се по закон, и да си извърши функционалностите, като това се прехвърляше към Министерски съвет и министъра на Министерство на регионалното развитие. Още тогава всички ние твърдяхме, че внасянето от Политическа партия на решение на същата дата, в която се планува Народното събрание да изземе функционалностите и да каже какъв брой и на кого да се заплаща, да си присъди функционалности на надзор и да се трансформира в счетоводител на АПИ, е срещу Конституцията. Не бяхме чути и на процедура тъкмо това решение беше признато. Тези текстове бяха писани персонално на компютъра на Лена Бориславова. Това е четвъртото тъпчене на Конституцията на Република България от тяхна страна ", съобщи някогашният министър. 

 Йорданов добави, че при положение, че компаниите осъдят страната за нанесени вреди, то това неизбежно ще рефлектира върху парите за пенсии и опазване на здравето.  " Ето къде ще отидат парите на пенсионерите ", добави той. 

По думите му, друга щета, която е нанесло ръководството на " Продължаваме промяната ", е " следващият скандал с медицинските хеликоптери ". " Вчера или оня ден гледах, че Политическа партия декларирали, че това е тяхна концепция. Истината е, че тази концепция беше вдигната в " Шоуто на Слави ", когато бяхме в бТВ през 2017 година. Няма значение чия е концепцията, тъй като хората умират при " прелестните " пътища в България ”, заключи Тошко Йорданов.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР