ITF W15 Валенсия, четвъртфиналДаря Шаламанова – Химар Гонсалес 7-6(2), 6-1Даря

...

Шаламанова с нова победа и полуфинал във Валенсия

ITF W15 Валенсия, четвъртфинал

Даря Шаламанова – Химар Гонсалес 7-6(2), 6-1

Даря Шаламанова изигра нов мощен мач на W15 шампионата във Валенсия и доближи до полуфиналите след двусетов триумф над международната №1281 Химар Гонсалес. Поставената под №3 българка бе съществено затруднена в първия сет, само че във вотиря не остави подозрение в превъзходството си и се приближи до купата.

Следващата ѝ съперничка ще бъде Юдит Сааведра (№1208) или Тианцоа Ражаона (№1245).

И трите аса в мача бяха дело на Гонсалес, само че Шаламанова направи по-малко двойни неточности (1-2) и бе по-резултатна на начаен удар (44-32). Българската тенисистка завоюва 65% от точките си на първи сервис (34/52) и оползотвори четири от шестте си благоприятни условия за пробив (67%), до момента в който нейната съперничка осъществя два от трите си брейкпойнта (67%).

Мачът стартира чудесно за Шаламанова, която осъществя ранен пробив и поведе с 2-0. Гонсалес обаче подвигна доста равнището и реализира поврат, преди българката на прекъсне серията ѝ и да възвърне равенството при 3-3. Третата сложена се оказа в доста сложна обстановка, откакто чилийката проби още веднъж и посведе с 5-3, само че все пак съумя да докара нещата до тайбрек. В него Шаламанова реализира мини-брейк и направи резултата 3-0 в своя изгода, като след това резервира положителния темп и се наложи със 7-6(2).

Във втория сет конспирация съвсем нямаше. Шаламанова още веднъж проби първа и поведе решително с 3-0, преди Гонсалес да успее да прекъсне серията ѝ. Българката обаче бързо си върна самодейността и не даде повече геймове до края, триумфирайки със 7-6(2), 6-1 след 1 час и 43 минути на корта.
Източник: tenniskafe.com