ITF M25 Пореч, първи кръгАлександър Лазаров – Николай Катич 6-0

...

Лазаров започна с чиста победа в Пореч

ITF M25 Пореч, първи кръг
Александър Лазаров – Николай Катич 6-0 7-5

Александър Лазаров стартира присъединяване си на ITF шампионата с награден 25 хиляди $ в Пореч с безапелационна победа. Българинът преодоля Николай Катич с 6-0 7-5, с цел да си обезпечи място в идващия кръг.

Макар да позволи няколко двойни неточности при започване на мача, третата ни ракета бързо откри надзор над събитията на корта и поведе в резултата.

Във втората част датският му конкурент изненадващо стартира с пробив, а в идващите минути двамата си предаваха самодейността. Най-дългият гейм в мача пристигна при 4-4, като Алекс съумя да надделее и да осъществя брейкбол, само че позволи рибрейк, сервирайки за мача.

Това бързо бе поправено след нов пробив, който този път бе вкоренен – 6-0 7-5.

Във втори кръг Лазаров чака Лоурой Мартинес (№1028) или Стефано Баталино (№881). Схемата за българина се отвори, с който можеше да се срещне на четвъртфинал, отпадна още в първия си мач.
Източник: tenniskafe.com