ITF M15 Созопол, финалАлександър Лазаров – Макс Красниковски 6-2, 6-4Александър

...

Лазаров отново покори Созопол за третия си ITF трофей през 2022

ITF M15 Созопол, край

Александър Лазаров – Макс Красниковски 6-2, 6-4

Александър Лазаров записа нов огромен триумф през сегашния сезон. Българинът завоюва купата на М15 шампионата в Созопол след чиста победа над международния №482 Макс Красниковски. Това е втори следващ и общо трети ITF трофей за Лазаров от началото на сезона, който предходната седмица също стана първенец в крайморския град, а през юли победи на шампионата в София.

С купата от предходната седмица четвъртата ни ракета си подсигурява дебют в Топ 300 при утрешното възобновяване на ранглистата, а днешният триумф ще му донесе още по-голям напредък. По този метод Лазаров усили възможностите си за присъединяване в квалификациите на Откритото състезание на Австралия – цел, която съобщи след успеха над Иржи Лехечка на Sofia Open.

В началото на мача Лазаров изцяло оправда реномето си на любимец и реализира ранен пробив, след който натрупа удобен задатък от 4-1. Красниковски редуцира пасива си, само че насладата му не продължи дълго. Поставеният под №1 българин още веднъж стартира да диктува разиграванията с първокласен сервис и прецизни офанзиви от главната линия, като даде единствено една точка в идващите два гейма и завоюва безапелационно откриващия сет с 6-2.

Лазаров продължи да господства във втория сет и осъществя два поредни пробива за 4-0. Двубоят изглеждаше решен, само че тъкмо тогава Касниковски изигра най-силния си интервал в мача. Полякът изравни резултата, след което стигна до три следващи брейкпойнта при 4-4.

Лазаров обаче се измъкна от сложната обстановка, след което отрази още една точка за пробив и в последна сметка завоюва подаването си, доближавайки се на гейм от купата. Българинът преоткри ритъма, който демонстрираше първоначално, и завърши мача с решителен пробив за 6-2, 6-4 след 78 минути на корта.
Източник: tenniskafe.com