ITF M15 София, осминафиналАлександър Лазаров – Самуил Конов 6-2, 4-6,

...

Лазаров е на четвъртфинал в София след трисетова битка

ITF M15 София, осминафинал

Александър Лазаров – Самуил Конов 6-2, 4-6, 6-1

Александър Лазаров се класира за четвъртфиналите на ITF M15 шампионата в София след триумф над Самуил Конов. Квалификантът бе на път да сервира сензация, откакто завоюва втория сет, само че първият подложен не разреши това да се случи и завоюва изрично заключителната част, правейки нова крачка към трофея.

Следващият му съперник ще бъде шестият в схемата Хуан Игнасио Галарса, който по-рано през днешния ден отстрани Пьотр Нестеров (6-2, 3-6, 6-4).

Мачът стартира чудесно за Лазаров, който осъществя ранен пробив и след 10 минути игра към този момент имаше удобен задатък от 3-0. Конов прекъсна серията му, само че четвъртата ни ракета още веднъж проби и усили задатъка си на 5-1. Квалификантът не съумя да заличи този пасив и Лазаров поведе в мача след 6-2.

Втората час бе доста по-равностойна, като двамата си размениха по един пробив и равенството се резервира до 4-4. Конов обаче осъществя нов брейк, откакто навакса пасив от 40-15, а след това отрази три поредни точки за пробив и завоюва подаването си, надделявайки с 6-4.

В заключителния сет обаче Лазаров бързо охлади ентусиазма на съперника си, като му даде единствено седем точки в първите пет гейма. Конов прекъсна серията му, само че това се оказа последният положителен миг за него в този дуел и лидерът на схемата победи с 6-2, 4-6, 6-1 след тъкмо два часа игра.
Източник: tenniskafe.com