Италия успя да победи с 3:0 Швейцария във втория кръг

...

Италия си гарантира място на 1/8-финала

Италия съумя да победи с 3:0 Швейцария във втория кръг от груповата фаза на Евро 2020. Така отборът сигурно ще вземе присъединяване в 1/8-финалите в шампионата. Мануел Локатели избухна с два гола на " Олимпико ", а крайния резултат оформи Чиро Имобиле в самия завършек на срещата. Първото положително състояние за " адзурите " пристигна в 10-ата минута. След пробив и центриране на Леонардо Спинацола Чиро Имобиле стреля с глава, само че в навън. В 18-та минута след корнер на Инсине Киелини беше спрян при играта си с глава, само че по-късно съумя да означи. ВАР обаче сподели, че той е играл с ръка и попадението беше анулирано. Пет минути по-късно Киелини напусна наложително, поради травма и Франческо Ачерби застана до Бонучи. Веднага по-късно обаче Италия поведе. Локатели откри с съвършен пас на крилото Берарди, той нахлу в наказатленото поле и върна тъкмо към Локатели, който осъществя от близка отдалеченост. В 51-та минута още веднъж Локатели беше прецизен за 2:0. Халфът на Сасуоло получи на дъгата на пеналта и с акуратен изстрел не остави шансове на Сомер. В идващите 10 минути швейцарците взеха решение да рискуват и потеглиха по-смело в офанзива. Те стигаха до едно състояние на Цубер, само че същото време оголиха отбраната си, а италианците направиха няколко положителни контраатаки. В 89-ата минута Италия вкара и трети гол. Чиро Имобиле получи топката. Нападателят на Лацио стреля незабавно отвън наказателното поле с десния крайник. Ян Зомер не се намеси добре и топката се оплете в мрежата му за 3:0.[**sorce_name**]
Източник: dnesplus.bg