Италия си изкара яда на Литва и записа убедителна победа

...

Италия помете Литва, Мойс Кийн с 2 гола

Италия си изкара яда на Литва и записа безапелационна победа с 5:0 в международна подготовка от група С, където е и България. Миналата седмица европейският първенец направи две следващи равенства - с нашия народен отбор и с Швейцария. Головете за разгрома вкараха Джакомо Распадори, Джовани ди Лоренцо и Мойс Кийн (2), а Уткус си вкара автогол. Така Скуадрата към този момент има 14 точки и резервира водачеството си пред тима на Швейцария, който е с 8. България и Северна Ирландия имат по пет точки, а Литва е без извоювана точка. Италианците поведоха в 11-ата посредством Мойс Кийн, който пресече върната топка и матира вратаря на гостите Шеткус. Три минути по-късно Едгарас Уткус си вкара автогол. В 24-ата минута Джакомо Распадори направи резултата типичен с удар отбилзо.Пет минути по-късно Мойс Кийн засече от въздуха за 4:0. "Скуадра адзура " стартира и втората част на високо движение и означи пети гол в 54-ата минута. Джовани Ди Лоренцо в опита си да центрира към далечната греда завъртя топката в мрежата на Литва за първото си попадение в националния тим.