Италия се класира за финалите на Евро 2020, след като

...

Италия се класира за Евро 2020

Италия се класира за финалите на Евро 2020, откакто победи Гърция с 2:0. Така адзурите събраха 21 точки – с 11 повече от третия Армения и са недостижими на върха. На второ място в група J е Финландия с 12 точки. Гърция е на пета позиция с едвам 5 точки.

Домакините направиха доста едва първо полувреме и бяха изпратени със заслужени освирквания на почивката. Италия приключи първата част без нито един прецизен удар.

След почивката обаче скуадра адзура, играеща в зелено, подвигна равнището. Жоржиньо откри от дузпа в 63-ата минута. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Андреас Бохалакис. Това бе трети наказател удар, който Жоржиньо вкарва за националния отбор.

Резервата Федерико Бернардешки добави второ попадение в края. Той се разписа в 78-ата минута с прекрасен отдалечен удар.
Източник: cross.bg