Италия победи Унгария с 2:1 в мач от втория кръг

...

Италия успя да спечели домакинството си срещу Унгария

Италия победи Унгария с 2:1 в мач от втория кръг на Лига А на Лигата на нациите. Николо Барела и Лоренцо Пелегрини дадоха задатък на отбора си, а Джанлука Манчини оформи крайния резултат с автогол.

Домакинският напън на възпитаниците на Роберто Манчини се отплати в 30-ата минута на стадион " Дино Мануци " в Чезена. Плътен удар на Николо Барела отвън наказателното поле попадна в далечния горен ъгъл. Именно футболистът на Интер е най-резултатният национал под управлението на Роберто Манчини.

Лоренцо Пелегрини удвои преднината на италианците в последната минута от постоянното време на първата част. Матео Политано проби до аутлинията и върна обратно към полузащитникът, който с едно допиране направи резултата 2:0.

След почивката удар на Матео Политано срещна напречната греда. По всичко личеше, че шансът не беше на страната на домакините. Джанлука Манчини си означи автогол в опит да почисти подаване в наказателното поле.

Италия заема втората позиция в група 3 с актив от 4 точки. Отборът на Унгария е 3-и 3 пункта.