Италия победи Полша с 2:0 в двубой от петия кръг

...

Италия смачка Полша и Левандовски

Италия победи Полша с 2:0 в дуел от петия кръг на Група 1 на Дивизия А от Лигата на нациите. Жоржиньо (27) даде задатък на домакините след тъкмо осъществяване от дузпа. В 77-ата минута гостите останаха с човек по-малко, откакто някогашният футболист на Лудогорец Яцек Горалски получи червен картон. Шест по-късно влезлият като запаса Доменико Берарди удвои преднината на Скуадра Адзура.

Воденият от Алберико Евани отбор изцяло надигра Дружина Полска и "заглуши " огромната звезда на гостите Роберт Леандовски. Италия сподели скоростен футбол и изцяло справедливо се поздрави с триумфа.

Двата отбора стартираха нападателно срещата и нямаха потребност от време за разузнаване. В 5-ата минута Лоренцо Инсиние подаде към Жоржиньо, който с едно допиране изведе Андреа Белоти в наказателното поле. Нападателят стреля от дребен ъгъл, само че над вратата.

Минута по-късно Николо Барела подаде елегантно към Федерико Бернардески. Халфът промени посоката и нахлу в центъра, след което стреля от отдалеченост, само че Войчех Шчесни уверено мазета.

Постепенно Скуадра Адзура съумя да си извоюва контрола на топката и домакините редуваха продължителни офанзиви с бързи дейности в нахлуване. По този метод възпитаниците на Алберико Евани противодействаха на Роберт Левандовски и кълбото не доближаваше до нападателя.

В 15-ата минута Лоренцо Инсиние елегантно със прикрит пас зад тила на отбраната изведе Федерико Бернардески, само че Войчех Шчесни внимаваше и излезе прозорливо, след което улови.

Пет минути по-късно Италия осъществя попадение във вратата на Войчех Шчесни, само че основният арбитър Клеман Тюрпен анулира гола. Лоренцо Инсиние осъществя в мрежата на гостите, само че Андреа Белоти пречеше на стража и резултатът остана неизменен.

Полша понижи процентите на притежаване на топката, само че Италия продължи да бъде по-активният отбор. Лоренцо Инсиние насочи удар от отдалеченост, след което топката срещна тялото на бранител в алено и излезе в ъглов удар.

В 26-ата минута домакините получиха дузпа, откакто Гжегош Криховяк повали в наказателното поле Андреа Белоти. Зад топката застана Жоржиньо и в типичният си жанр, халфът осъществя в долния десен ъгъл.