Италия може да освободи до около 10 000 души от

...
Италия може да освободи до около 10 000 души от
Коментари Харесай

Италия може да освободи 10 000 души от затворите

Италия може да освободи до към 10 000 души от пандизите, или към 15% от общия брой пандизчии, за да облекчи пренаселеността, разгласи Министерството на правораздаването, представено от " Ройтерс ".

Около 10 105 пандизчии " евентуално дават отговор на изискванията "  за различни ограничения на пандиза, като домакински арест или пробация, заяви министерството в изказване късно във вторник.

Опцията ще се ползва за лица, чиито присъди са дефинитивни и към този момент не подлежат на обжалване, с оставащи по-малко от 2 години присъди и без съществени дисциплинарни нарушавания през последните 12 месеца.

Министерството добави, че лицата, излежаващи присъди за тежки престъпления като тероризъм, проведена престъпност, обезчестяване, трафик на мигранти и похищение, ще бъдат изключени.

Според базата данни World Prison Brief, Италия има един от най-лошите индикатори за претъпканост на пандизите в Европа, с равнище на претовареност от към 122%.

Всяко равнище над 100% демонстрира, че пандизите са заети над оптималния си потенциал. Само Кипър, Франция и Турция имат по-високи индикатори в Европа, според базата данни.

Тежкото състояние на пандизчиите притегли вниманието в Италия след нарастването на самоубийствата и недоволствата за високи летни температури в местата за задържане, които не са климатизирани.

Предсрочното освобождение на пандизчиите обаче е политически сензитивен ход и Министерството на правораздаването уточни, че това няма да се случи за една нощ.

От министерството заявиха, че са основали работна група, която да реализира връзка със пандизите и съдиите по условно освобождение, с цел да улесни вземането на решения по обособени случаи. Групата ще се среща седмично и ще рапортува за работата си до септември.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР