Италия детронира шампиона Сърбия и се класира за финала на

...

Италия детронира Сърбия и ще играе за титлата на Евроволей 2021

Италия детронира първенеца Сърбия и се класира за финала на европейското състезание по волейбол за мъже. В зала "Сподек " в полския град Катовице италианците се постановиха с 3:1 (29:27, 25:22, 23:25, 25:18) и ще играят на първи край от 2013 година насам, когато отстъпиха на Русия. 19-годишният Алесандро бе най-резултатен за Италия с 23 точки, до момента в който Джулио Пинали осъществя 17. За Сърбия Урош Ковачевич направи 16 точки. Техен противник в разногласието за златните медали ще бъде тимът на Словения, който в ранния полуфинал се наложи над домакините от Полша с 3:1 гейма. За Сърбия остава присъединяване в мача за бронзовите медали, в който ще срещнат домакините от Полша. Срещата е през днешния ден от 18:30 часа. Италия и Словения играха дружно в предварителна група "С ", в която бе и тимът на България. Тогава "адзурите " завоюваха с 3:0 гейма и влизат като любимец във финала, който е 21:30 довечера. До момента Италия има шест европейски трофеи, като последната бе извоювана през 2005 година. Словения към момента търси първото си злато от европейско състезание, като отборът загуби финалите през 2015 година от Франция и през 2019 година от Сърбия.