Мелони: Папата ми каза, че е готов да бъде домакин на мирни преговори за Украйна
Италианският министър председател Джорджи Мелони съобщи, че папа Лъв X е удостоверил в телефонен диалог с нея готовността си да бъде хазаин на идващия кръг от договаряния във Ватикана, в опит да се постави завършек на войната сред Русия и Украйна.
След като видя потвърждението от Светия отец за готовността му да бъде хазаин на идващите диалози сред страните във Ватикана, министър-председателят съобщи, че е изразила дълбока признателност на папа Лъв XIV за неговия непрекъснат ангажимент за мир.
В настрана изказване италианският министър председател съобщи, че е разискала идващите стъпки с други европейски водачи и украинския президент Володимир Зеленски.
„ Беше реализирано единодушие за поддържане на тясна съгласуваност сред сътрудниците предвид на нов кръг от договаряния, ориентирани към преустановяване на огъня и спокойно съглашение в Украйна “, се споделя в изказването.




