Испанците Карлос Алкарас и Пабло Кареньо-Буста ще играят на финала

...

Испански финал на турнира в Барселона

Испанците Карлос Алкарас и Пабло Кареньо-Буста ще играят на финала на шампионата по тенис за мъже на червени кортове в испанския град Барселона с награден фонд 2,8 милиона $.

Заради дъждовното време в Испания полуфиналите бяха прекратени нощес при резултат 2:2 и бяха отсрочени за през днешния ден.

Карлос Алкарас (Испания) надви трагично над Алекс де Минор (Австралия) с 6:7(4), 7:6(4), 6:4 за 3:43 часа.

В първия сет се игра без пробиви, a в тайбрека Де Минор поведе с 5:2 и завоюва със 7:4 точки.
 Джокович се класира на финала в Белгард

Сърбинът победи Карен Хачанов с 2-1 сета

Във втората част след 4:4 двамата си размениха по два пробива, Алкарас избави два мачбола в 12-ия гейм, а в тайбрека след 4:4 завоюва три следващи точки и изравни резултата.

В третия сет най-драматичен беше първия гейм, който испанецът завоюва с пробив, само че Де Минор изравни 3:3, откакто взе подаването на Алкарас.

Подкрепян от публиката испанецът стигна до нов пробив за 5;4 и при собствен сервис затвори срещата с гейм на нула и с първия си мачбол.

Осмият подложен Пабло Кареньо Буста (Испания) победи номер 6 Диего Шварцман (Аржентина) с 6:3, 6:4 за 1:41 час.

Буста направи три пробива в мача и веднъж загуби подаването си.

Финалът ще се играе по-късно през днешния ден.