Испанският тийнейджър Карлос Алкарас спечели титлата от турнира по тенис

...

Карлос Алкарас триумфира в Маями и стана най-младият шампион в турнира

Испанският младеж Карлос Алкарас завоюва купата от шампионата по тенис от сериите " Мастърс " 1000 в Маями.

18-годишният Алкарас се наложи със 7:5, 6:4 над норвежеца Каспер Рууд във финала на конкуренцията, която се организира на футболния стадион " Хард Рок ". За испанеца това е първа купа от шампионат от сходен сан, като триумфът единствено затвърди отличното му показване на американска територия. Преди две седмици той игра полуфинал на шампионата " Мастърс " 1000 в Индиън Уелс, където загуби от именития си съотечественик Рафаел Надал.

Снимка: БГНЕС  Карлос Алкарас победи в Маями и стана най-младият първенец в шампионата
С триумфа си Алкарас стана най-младият първенец в историята на шампионата в Маями, подобрявайки достижението на Новак Джокович, който взе купата на 19. Освен това испанецът ще прибави над 1,2 милиона $ към банковата си сметка, което е съвсем толкоз, колкото бе спечелил досега в кариерата си.
Поставеният под номер 14 в схемата Алкарас стартира нерешително мача и позволи номер 6 в схемата Рууд да поведе с 3:0 гейма. Преднината на норвежеца обаче не се задържа дълго и младежът изравни при 4:4. Алкарас обаче съумя да направи още пробив малко по-късно - за 6:5, след което отрази една точка за пробив в 12-ия гейм, с цел да затвори първата част при третия си сетбол.

Това очевидно разстрои Рууд и той позволи два ранни брейка във втория сет, с цел да изостане с 0:3 гейма. Норвежецът незабавно съумя да върне единия пробив и да понижи до 2:3, само че в идващите три сервис гейма на Алкарас съумя да вземе общо едвам две точки и по този начин не стигна до поврат.
От началото на сезона Алкарас има 18 победи в 20 изиграни мача, а само Рафаел Надал и Майкъл Чън са печелили купа от шампионат " Мастърс " на по-ранна възраст. Изненадващо или не обаче младежът е първият испанец, който печели шампионата в Маями.
Източник: fakti.bg