Испанският Севиля е първият осминафиналист в Лига Европа. Андалусийци победиха

...

"Севиля" е първият осминафиналист в Лига Европа

Испанският " Севиля " е първият осминафиналист в Лига Европа. Андалусийци победиха италианския " Лацио " с 2:0 в реванша и не престават напред след общ резултат 3:0. Тази вечер, на " Рамон Санчес Писхуан " и двата отбора приключиха мача в понижен състав. Франко Васкес от " Севиля " бе изпъден за два жълти картона, а на Адам Марушич от " Лацио " бе показан пряк червен.

Двубоят стартира с по-активни дейности от страна на гостите, само че пропуски направиха капитанът Сенад Лулич и Данило Каталди. В 20' " Севиля " поведе с гол на Висам Бен Йедер.

През втората част, в 56', Томаш Вацлик отрази удар на Франческо Ачерби, а четири минути по-късно Франко Васкес получи втори жълт, респективно червен картон.
Снимка: Getty Images
Последваха пропуски на Хоакин Кореа и Чиро Имобиле за римляните, а в 72' задачата им напълно се усложни. Адам Марушич бе пратен под душовете с пряк червен картон. Седем минути по-късно домакините означиха второ попадение, с което сложиха точка на разногласието. Негов създател стана Пабло Сарабия.

Андалусийци доиграха срещата с 9 души, защото Хесус Навас се контузи при изчерпани 3 смени.

Така " Севиля " стана първият отбор, класирал се за осминафиналната фаза на Лига Европа този сезон.
Източник: btvnovinite.bg