Испанският рефер Матуе Лаос си тръгва от Катар и повече

...

Изпратиха вкъщи съдията от Нидерландия - Аржентина

Испанският рефер Матуе Лаос си потегля от Катар и повече няма да управлява мачове на Световното състезание, съобщи “Карусел Депортиво ”. Той набра известност тези дни, откакто управлява трагичния четвъртфинал сред Нидерландия и Аржентина, извоюван от южноамериканците след дузпи. В него Лаос сподели рекордните за един дуел на мондиали 15 жълти картона, а добави и един червен.

Матеу Лаос е измежду водещите арбитри освен в Испания, а и в европейските клубни шампионати. Заради репутацията си, а и след ранното отпадане на “ла роха ”, той беше измежду спряганите за арбитър на финала. Случилото се в упоменатия четвъртфинал обаче наподобява е предиздвикало шефа на Съдийската комисия Пиерлуиджи Колина да го изпрати у дома незабавно.

На финалите в Катар Лаос управлява още два дуела в груповата фаза - Катар - Сенегал (1:3) и Иран - Съединени американски щати (0:1), в който общо подвигна други 10 жълти картона.
 И нидерландците гневни: Меси повлия на съдията И нидерландците гневни: Меси повлия на съдията