Испанката Айтана Бонмати спечели Златната топка за играч на Световното първенство за жени

...
Испанският полузащитник Айтана Бонмати спечели Златната топка за най-добър играч

Испанският полузащитник Айтана Бонмати спечели Златната топка за най-добър играч на Световното първенство за жени тази година, след като нейният отбор победи Англия с 1-0 на финала в неделя, докато нейната съотборничка Салма Паралуело беше обявена за най-добър млад играч на турнира.

Бонмати, многостранна 25-годишна звезда на Барселона, имаше феноменален турнир, играеше във всеки мач и беше крайъгълен камък в отбора на Хорхе Вилда.

„Нямам думите. Толкова съм горд, имахме страхотен турнир, каза Бонмати пред BBC.

19-годишната Паралуело, също от Барселона, получи наградата си за пробиващ се турнир, в който отбеляза два гола: победата на четвъртфинала с 2-1 в продълженията над Холандия и в Победа с 2-1 на полуфинал срещу Швеция.

Победата на Испания над Англия ги накара да вземат световната купа за първи път.

Англичанката Мери Ърпс спечели Златната ръкавица за най-добър вратар на едномесечния турнир в Австралия и Нова Зеландия.

Вратарят на Манчестър Юнайтед спаси дузпа на Джени Ермосо на финала, където тя отново беше най-добрата си.

Наградата "Златна обувка" за голмайстор на турнира отиде при японката Хината Миязава, която вкара пет гола преди отпадането на нейния отбор от Швеция на четвъртфиналите.

Източник: Информационни агенции
Източник: aljazeera.com