Испанският национален отбор разгроми единайсеторката на Украйна в двубой от

...
Испанският национален отбор разгроми единайсеторката на Украйна в двубой от
Коментари Харесай

Испания разгроми Украйна, Фати постави рекорд

Испанският народен тим разгроми единайсеторката на Украйна в дуел от шампионата Лига на нациите.

Срещата от група 4 на Лига " А " в конкуренцията завърши при резултат 4:0 за домакините.

Точни в тяхна изгода бяха ветеранът Серхио Рамос, който се разписа на два пъти, Феран Торес, както и младокът Ансу Фати. За него пък попадението означаваше връх в историята на страната.
 Снимка 495075
Източник:

Талантът на Барселона дебютира за националния тим на Испания в дуела против Германия от Лигата на нациите. Той обаче не е младият футболист, играл за състава. Фати дебютира на 17 години и 308 дни, до момента в който Анхел Субиета го прави на 17 години и 263 дни. Но от през днешния ден Фати е най-младият голмайстор на Испания, защото вкара гол преди да стане на 18 години и 344 дни. На толкоз е бил Ераски, когато отбелязва хеттрик в дебюта си против Швейцария през далечната 1925 година.

Иначе конфликтът през днешния ден опълчи двата отбора от разнообразни позиции в класирането, като след изиграването на един дуел, украинците бяха водачи с цялостен точков актив, а противниците им разполагаха с едвам една точка против името си. Пунктът за Ла Фурия бе извоюван против Германия. Украйна пък стигна до всички три точки в срещата си с Швейцария.

Всичко обаче се промени в подреждането на групата, като испанците записаха извънредно първо полувреме, в което изцяло обезличиха противника си.
 Снимка 495076
Източник:

Още в 3-ата минута Фати бе повален от Кривцов в наказателното поле. Реферът уточни бялата точка, а зад топката застана Рамос, който бе безмилостен, давайки ранно преимущество на състава си в резултата.

В 29-ата минута центриране на Олмо бе засечено с глава от Рамос, който за повторно разочарова вратаря на противника.
 Снимка 495077
Източник:

В 32-ата минута Ансу Фати се измъкна по левия фланг, излъга двама от бранителите пред себе си и с внезапно придвижване и последвал обмислен изстрел шутира в лявата греда на вратата на Украйна, след което топката мина голлинията, подпечатвайки върха на младата футболна звезда.

Крайното 4:0 оформи Торес, шест минути преди последния сигнал в дуела.
 Снимка 495074
Източник:

Ето и съставите на двата тима, с които те започнаха довечера:

ИСПАНИЯ : Де Хеа, Рамос, Навас, Регилон, Торес, Алкантара, Мерино, Олмо, Родри, Морено, Фати

УКРАЙНА : Пятов, Кривцов, Зинченко, Матвиенко, Тимчук, Марлос, Каратин, Малиновский, Михайличенко, Ярмоленко, Яремчук
 Световните първенци започнаха в Лигата на нациите с триумф и гол-красавец на Мбапе
Световните първенци започнаха в Лигата на нациите с триумф и гол-красавец на Мбапе

Заканата на Дешан бе спазена
Източник: topsport.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР