Испанският национален отбор постигна най-убедителната си победа на световни първенства

...

Испания вкара седем гола на Коста Рика и постигна най-убедителната си победа на световни първенства

Испанският народен тим реализира най-убедителната си победа на международни шампионати по футбол след победен триумф със 7:0 над Коста Рика в група Е на Мондиал 2022 в Катар, съобщи Българска телеграфна агенция.

Ла Фурия реши мача още в първите 30-ина минути, когато наложи тотално превъзходство и стигна до три попадения. Играчите на селекционера Луис Енрике стартираха във вихрено движение и постановиха присъщия си жанр " тики-така ", с близо 90 % притежаване на топката, на който костариканците не откриха противопоставяне.

Съставът на Коста Рика не насочи нито един удар по посока на вратата на Испания през целия мач.

Още в самото начало Дани Олмо пропусна чисто състояние, а малко по-късно и Марко Асенсио не съумя да откри задачата от комфортна позиция. Двамата обаче бързо коригираха мерника си и вкараха по един гол. Резултатът бе открит в 11-а минута, когато Гави откри Олмо и той майсторски пое топката и технично я копна над безпомощния вратар Кейлор Навас.

Вихрушката пред вратата на Коста Рика продължи и в 21-а минута Асенсио се разписа след подаване на Жорди Алба.

След нови 10 минути Алба бе фаулиран в наказателното поле и реферът Мохамед от ОАЕ уточни бялата точка. Феран Торес невъзмутимо прати Навас в неверния ъгъл и повиши на 3:0.

След почивката испанците продължиха да се забавляват и в 54-а минута Ферар Торес вкара втория си гол в мача и четвърти за своя тим.

В 75-а минута пристигна ред и на Гави да означи гол шедьовър. Халфът на Барселона получи пас от влезлия като запаса Алваро Мората и с удар с външен фалц от въздуха не остави шансове на Кейлор Навас - 5:0.

Попадението на Гави е историческо, защото на 18 години и 110 дни той стана третият най-млад голмайстор на международни шампионати след Пеле и Мануел Росас.

Резервата Карлос Солер вкара за 6:0 в последната минута на постоянното време, а в третата минута на добавеното време Мората означи седми гол във вратата на Навас след асистенция на Дани Олмо.

Със седемте гола във вратата на Коста Рика испанците усъвършенстваха върха си за най-резултатна победа на международни футболни финали, който до момента се държеше от триумфа над България с 6:1 през 1998 година.

С триумфа Испания поведе в класирането на група Е с по-добра голова разлика от отбора на Япония, който в другия мач от групата по-рано през днешния ден изненадващо надигра Германия с 2:1.

Среща от първия кръг в група „ Е “ на Световното състезание по футбол в Катар:

Испания – Коста Рика - 7:0 (3:0)

голмайстори: 1:0 Дани Олмо 11, 2:0 Марко Асенио 21, 4:0 Феран Торес 31-дузпа, 54, 5:0 Гави 75, 6:0 Карлос Солер 90, 7:0 Алваро Мората 90+2

стадион: Ал Тумама (Доха)

основен арбитър: Мохамед Мохамед (ОАЕ)