Испания игнорира спор със САЩ в НАТО след сигнал за възможни санкции
Испанският министър-председател Педро Санчес в петък отхвърли да бъде въвлечен в спор със Съединените щати по отношение на известия, че Пентагонът обмисля дали да " накаже " членове на НАТО, които не поддържат американските интервенции във войната с Иран.
Сред страните, които са под прицел, е Испания, която е отказала да разреши на американските сили, участващи във войната, да употребяват бази на нейна територия или нейното въздушно пространство. Испания твърди, че дейностите на Съединени американски щати и Израел във войната с Иран нарушават интернационалното право, оповестява.
Съобщава се, че Пентагонът обмисля дали да суспендира Испания от НАТО , съгласно неназован американски чиновник, позоваващ се на имейл от Министерството на защитата на Съединени американски щати, представен от организация „ Ройтерс “.
Източник: manager.bg
КОМЕНТАРИ




