Испанският крал Фелипе Шести реши засега да не започва нов

...
Испанският крал Фелипе Шести реши засега да не започва нов
Коментари Харесай

Кралят на Испания реши да не започва нови консултации за сформиране на правителство

Испанският крал Фелипе Шести реши към този момент да не стартира нов кръг от съвещания с водачите на политическите партии за съставянето на държавно управление. Това се споделя в публикувано в петък известие на кралския двор за резултатите от срещата на монарха с председателката на Конгреса на депутатите (долната палата на парламента) Меричел Батет.

По този метод президентът дава на политическите сили време да се опитат да реализират съглашение по отношение на избирането на бъдещия министър председател.

В четвъртък Конгресът на депутатите не можа да утвърди при наново гласоподаване кандидатурата на и.д. шефа на държавното управление, водача на Социалистическата партия Педро Санчес за министър председател.

Сега показаните в Народното събрание политически сили имат два месеца, с цел да се опитат да реализират единодушие по този въпрос. През този интервал водачът на социалистите м
Източник: mediapool.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР