Испанският халф подобри рекорд още в първия си мач с

...

Тиаго Алкантара подобри рекорд във Висшата лига само с едно полувреме

Испанският халф усъвършенства връх още в първия си мач с, въпреки и единствено за едно полувреме. Той приключи прехвърлянето си при " алените " от едвам през тази седмица и влезе като запаса през второто полувреме при успеха с 2:0 против на " ".

Мачът бе без голове при появяването на Тиаго, който влезе на мястото на контузения капитан, само че испанецът внесе прохлада в халфовата линия и последваха два гола на. Тиаго приключи цели 75 паса - повече от всеки състезател на Челси, без значение какъв брой минути е имал на терена за срещата.
75-те подавания на Тиаго слагат и връх за футболист с 45 минути в мач от Висшата лига, като тази статистика се следи от " Опта " от началото на сезон 2003/2004.

Не всичко мина по проект обаче. Тиаго извърши нарушаване за дузпа против, само че избави удара на и по този начин бразилецът резервира суха мрежа.