Испанският гранд Реал Сосиедад победи нидерландския ПСВ Айндховен с 3:0

...

Сосиедад не остави шансове на ПСВ и им изяде хляба в Лига Европа

Испанският гранд Реал Сосиедад победи нидерландския ПСВ Айндховен с 3:0 като хазаин в финален мач от групите на и се класира за елиминациите на шампионата. Сосиедад измести от втората позиция в групата точно ПСВ, който ще се задоволи с присъединяване в Лигата на конференциите.
Домакините откриха резултата в края на първата част, когато Микел Оярсабал се разписа от дузпа. През втората част още веднъж Оярсабал се разписа, с цел да удвои преднината на своя тим в 62-ата минута. В продължението на мача Александър Сьорлот оформи крайното 3:0.
Така Сосиедад приключва втори в група В с актив от 9 точки - с една повече от третия ПСВ. Първи в групата се подреди Монако с 12 пункта, който в последния си мач направи " хикс " с Щурм, който приключи на последното четвърто място с 2 точки.
Източник: sportlive.bg